Koszyk

Filtruj według

Cena

Cena

 • 653,00 zł - 4 277,00 zł

Aktywne filtry

ESD krzesło wysokie Score Ergo 2301 Line

Indeks: 2301Ergo Line ESD

3 260,00 zł netto
4 009,80 zł brutto
 • regulacja wysokości 540-730mm
 • zgodny z normą: DIN EN ISO 14644-1
 • wysokość powierzchni roboczej 80 - 100 cm
 • regulowany podnóżek ø 50 cm
 • CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNIE
 • 5 lat GWARANCJI

ESD krzesło wysokie Score Ergo 2302 Line

Indeks: 2302Ergo Line ESD

3 290,00 zł netto
4 046,70 zł brutto
 • regulacja wysokości 600-850mm
 • zgodny z normą: DIN EN ISO 14644-1
 • wysokość powierzchni roboczej 90 - 110 cm
 • regulowany podnóżek ø 50 cm
 • CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNIE
 • 5 lat GWARANCJI

krzesła ESD

Standardy ESD - ważne, aby o tym pamiętać

Skrót „ESD” oznacza wyładowania elektrostatyczne. ESD nie jest wielkim problemem w większości codziennej pracy. Jednak w specjalnych obszarach produkcyjnych, takich jak pomieszczenia czyste, nawet minimalna ilość wyładowań może całkowicie zniszczyć element elektroniczny. Dlatego ma sens, że istnieje norma ESD, w której przepisy ESD są określone norma DIN EN 61340-5-1.

Przepisy ESD w skrócie: DIN EN 61340-5-1

Ostatnia aktualizacja w lipcu 2017 r., DIN EN 61340-5-1 jest standardem obsługi ładunków elektrostatycznych w połączeniu z urządzeniami technicznymi. Oficjalnym tytułem tej normy ESD jest „Ochrona urządzeń elektronicznych przed zjawiskami elektrostatycznymi”. Jako część międzynarodowej normy serii 61340, która obejmuje wszystkie obszary elektrostatyki, stanowi znaczący standard dla wielu przedsiębiorstw przemysłowych. Zasadniczo norma DIN EN 61340-5-1 zawiera wymagania, których firmy muszą przestrzegać, aby skutecznie zarządzać ładunkiem elektrostatycznym w odniesieniu do projektu, koncepcji, tworzenia, konfiguracji i konserwacji. Wymagania sformułowane w tej normie odnoszą się bezpośrednio do elektrycznych części, komponentów lub urządzeń, które są wytwarzane, przetwarzane, pakowane, obsługiwane lub obsługiwane w jakiejkolwiek innej formie w firmie i mogą zostać potencjalnie uszkodzone przez ładunki elektrostatyczne. Przestrzeganie takich przepisów ESD ma szczególne znaczenie dla firm o wrażliwych obszarach produkcyjnych, takich jak pomieszczenia czyste. DIN EN 61340-5-1 dotyczy również źródeł ładunku elektrostatycznego.

Wymagania dotyczące stanowisk pracy ESD

Miejsca pracy ESD mają specjalne wymagania, jeśli chodzi o projekt i wyposażenie. Przede wszystkim wyposażenie. A zwłaszcza krzesło antystatyczne. Ponieważ krzesło zgodne z ESD jest ważną częścią niezawodnej ochrony przed wyładowaniem w miejscu pracy. Każde standardowe krzesło stanowi typowe źródło ładunku elektrycznego. Rolki krzesła na podłodze, a nawet prosty ruch osoby siedzącej na nim,mogą wywoływać ładunki elektrostatyczne.

Odpowiednie krzesło do pracy w ESD

Jak więc wygląda idealne krzesło antystatyczne? Przede wszystkim odpowiada co najmniej normie europejskiej EN 61340-5-1. Norma ta reguluje, że opór wszystkich powierzchni krzesła ESD, które wchodzi w kontakt z ciałem człowieka, musi mieć punkt styku z podłogą 1010O. Ma to ogromne znaczenie. Aby spełnić wymagania tej normy, tapicerka i wszystkie tworzywa sztuczne, części stalowe, rolki i ślizgacze,czyli wszystkie elementy krzeseł, muszą być przewodzące. Odpowiednie materiały muszą zostać wybrane, tzn. muszą zapewniać, że na krześle nie powstaje ładunek elektrostatyczny. Ważny jest również sposób łączenia materiałów. Ładunek tworzony nieświadomie przez użytkownika krzesła musi być niezawodnie odprowadzany do ziemi.

Odpowiednie krzesło ESD = niezawodna ochrona + ergonomia wspomagająca

Miejsce pracy ESD często wiąże się z długimi okresami głównie statycznego siedzenia. Aby stworzyć optymalne warunki ergonomiczne dla pracowników, ważne jest, aby krzesło ESD można było łatwo i indywidualnie dostosować do osobistych wymagań, ponieważ tylko wtedy gwarantowany jest doskonały komfort siedzenia. Musi istnieć możliwość regulacji wysokości, kąta, głębokości i oparcia siedzenia. Dodatkowe regulacje obejmują regulację masy ciała i podłokietników, a także stałe oparcie dla kontaktu. Osoba siedząca na krześle musi być zawsze dobrze podparta, nawet podczas wykonywania niekorzystnych ruchów. Kształt skorupy siedzenia musi umożliwiać maksymalną swobodę ruchów. Tak więc, jak widać, jest wiele rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o tworzenie odpowiedniego miejsca pracy w ESD. Co najważniejsze,musimy zapewniać niezawodną ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

SIEDZENIE VS ZDROWE SIEDZENIE

Czy zwracamy uwagę, na to co możemy zrobić aby przeciwdziałać typowym konsekwencjom niewłaściwego siedzenia. Wszyscy wiemy, że siedzenie przez długi czas może powodować problemy z napięciem i krążeniem, a także problemy z plecami. Wiemy również, że stawy,mięśnie i układ krążenia są poddawane szczególnym obciążeniom z powodu siedzenia przez długi czas.Ale mało kto wie, że odpowiednie dostosowanie krzesła ESD może znacznie złagodzić wiele z tych skutków. Często po prostu siadamy na niewłaściwie wyregulowanym lub całkowicie nieskorygowanym krześle - na którym nasze ciało nie tylko musi się zmagać z siedzeniem samym w sobie, ale również z kompensacją całkowicie nieodpowiedniej postawy.Każdy z nas ma inną podstawową konstytucję, inną sylwetkę i inne wymagania w zakresie wsparcia. Dlatego koncepcja jest prosta:wszystko, co można regulować w nowoczesnym krześle warsztatowym, powinno być właściwie dostosowane.

WYSOKOŚĆ SIEDZENIA: UTRZYMUJ SWOJE STOPY NA ZIEMI !

Wielu pracowników idzie prosto do regulacji wysokości. Ale zazwyczaj ustawiają wysokość według czucia - lub wysokości klawiatury. Apotem często zdarza się, że ich stopy są wychylane w powietrzu lub ich kolana są nadmiernie nachylone. Powinno być możliwe umieszczenie obu stóp na ziemi,podczas gdy kolana są zgięte pod kątem około 90 stopni. Zagięcie ramion powinno również tworzyć kąt 90 stopni, gdy ręce są na klawiaturze. Efekt można odczuć natychmiast. Ramiona nie są ciągnięte w górę, ale zwisają swobodnie i prosto. Ponieważ stopy nie kołyszą się, nie ma napięcia na mięśniach pleców.Bardzo ważne: Przy ustawianiu wysokości siedzenia, twoje miednica nie powinno być oparta na krawędzi siedzenia, ale powinno być przesunięte do tyłu blisko oparcia. W tej pozycji oparcie pleców znacznie zmniejsza naprężenie pleców. Ciało jest miarą wszystkich rzeczy. Nie mebel.

OPARCIE: RELAX!

Oparcie jest zwykle używane w pozycji, w której się znajduje. A negatywne konsekwencje tego są ogromne: jeśli ciało nie styka się z oparciem, plecy są stale napięte. Ponadto wielu pracowników pochyla się do przodu podczas pracy. W rzeczywistości kręgosłup tworzy niewielki kształt S, który staje się coraz bardziej uniesiony z powodu złej postawy. Tak zwane podparcia lędźwiowe, tj. Krzywa w oparciu na wysokości krzywej, powinny zapobiegać tej zmianie. Aby to zrobić, oparcie siedzenia musi zawsze pozostawać w kontakcie z plecami.Znalazłeś idealną pozycję, jeśli plecy są w pełnym kontakcie z oparciem, w pozycji pionowej i nie oddzielają się od oparcia nawet podczas lekkich ruchów. Podparcie lędźwiowe powinno być praktycznie niezauważone bezpośrednio na krzywej S.

TO JEDYNE DLA MNIE!

Nie każde krzesło ESD nadaje się do każdego ciała - nawet jeśli wiele funkcji można dostosować. Pracownicy powinni więc zawsze poprosić pracodawcę o indywidualny model. Głębokość siedziska zapewnia, że ​miednica jest całkowicie usytuowana na siedzeniu, nie utrudniając krążenia krwi do nóg. Większe osoby będą zatem często potrzebować głębszych krzeseł, to samo dotyczy siedziska: im cięższe ciało, tym twardsze powinno być siedzenie. W przeciwnym razie ciało zatonie, miednica przesunie się do tyłu, a plecy automatycznie staną się krzywe.Jeśli oparcie jest zbyt miękkie, to również zawodzi w swojej funkcji podparcia. Również tutaj ważna jest masa ciała użytkownika - w szczególności ze względu na nacisk na oparcie.Warto również przyjrzeć się bliżej podłokietnikom. Powinny one pomóc Ci utrzymać ręce pod kątem 90 stopni bez wysiłku. Ludzie o bardzo szerokich ramionach mają inne wymagania co do szerokości krzesła (i odległości między podłokietnikami) niż osoby o węższej budowie.Przy okazji, zawsze warto sprawdzić ustawienia krzesła po upływie pewnego czasu: czy nadal jest ono odpowiednie dla twojego ciała? Czy nadal wykonuje wszystkie swoje zadania? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, czas na wymianę.Ale nawet idealne krzesło antystatyczne jest bezwartościowe bez jego właściciela: użytkownik powinien celowo sprawdzać swoją postawę,gdy zaczynają pracę i, jeśli to konieczne, zmieniać pozycję siedzącą.