Koszyk

Filtruj według

Cena

Cena

 • 880,00 zł - 4 277,00 zł

Podkategorie

 • krzesła cleanroom

  Czyste sterylne

  Pomieszczenia czyste to szczególnie wyjątkowe miejsca pracy ze specjalnymi wymaganiami dotyczącymi wyposażenia i wyposażenia, pracowników tam pracujących i postępowania wszystkich, którzy z nich korzystają. Pomieszczenia czyste są niezbędne do produkcji i pakowania produktów o wysokim stopniu inżynierii lub szczególnie wrażliwych i stanowią idealne środowisko dla każdego rodzaju badań,  są wykorzystywane w przemyśle półprzewodników i chipów, w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, a także w produkcji urządzeń elektronicznych. Różne wymagania są również stawiane w pomieszczeniach czystych w zależności od zadań do wykonania w nich. Te różne „klasy pomieszczeń czystych” są zdefiniowane w normie DIN EN ISO 14644-1. W sumie jest ich dziewięć, które są kolejno wyznaczane od ISO 1 do ISO 9. Pomieszczenie czyste musi mieć stałe warunki wilgotności, temperatury i ciśnienia. Gwarantują to specjalne systemy wentylacji i klimatyzacji. Konfiguracja pomieszczeń czystych w odniesieniu do sprzętu roboczego i mebli musi spełniać określone wymagania określone przepisami.

  Sprzęt roboczy i meble

  Półki, szafki, stoły, szafy i cały sprzęt używany podczas pracy w pomieszczeniach czystych muszą być jak najbardziej odporne na ścieranie. Materiały takie jak stal nierdzewna lub niektóre tworzywa sztuczne są dobrze dostosowane do mebli do pomieszczeń czystych, a nawet powłoki z żywicy melaminowej są często używane. Szczególnie ważne jest, aby meble były wytwarzane w specjalny sposób: nie mogą mieć pęknięć ani szczelin, w których mogłyby gromadzić się drobne cząstki i stopniowo powodować zanieczyszczenie.

  Krzesła do pomieszczeń czystych sterylnych

  Szczególną uwagę należy zwrócić na krzesła do pomieszczeń czystych. Odzież czysta nie jest szczególnie wygodna dla pracowników: włókna syntetyczne często nie są oddychające, a sam oddech staje się trudniejszy niż zwykle z powodu masek i innych form ochrony ust. Co najmniej pracownicy powinni być w stanie usiąść tak wygodnie, jak to możliwe, aby zapewnić, że ich koncentracja nie zostanie osłabiona i że będą mogli pracować z maksymalną wydajnością. „ Dobre krzesło do pomieszczeń czystych ” jest zatem takie, które można dostosować do ergonomicznej pracy. W zależności od miejsca pracy odpowiednie urządzenia pomocnicze mogą również służyć do tego celu.

  Dobre krzesła do pomieszczeń czystych mają gładkie, nieprzepuszczalne powierzchnie, które są łatwo dostępne dla przepływu powietrza z systemu klimatyzacji. Cała tapicerka jest pokryta gładkim plastikiem. Technologia spieniania wstecznego, tapicerka, podpórki tapicerskie i skóra syntetyczna są ze sobą połączone, aby zapobiec uwalnianiu się cząstek. Ta sama zasada szczelnej konstrukcji dotyczy obicia siedziska i oparcia, która . Idealnie aby krzesło cleanroom do pomieszczeń czystych było również  krzesłem ESD, co przeciwdziała skutkom wyładowań elektrostatycznych i w razie potrzeby przekierowuje ładunek do ziemi. Syntetyczne włókna odzieży do pomieszczeń czystych mogą gromadzić ładunek ze względną łatwością.
  Utrzymanie czystego pomieszczenia w czystości wymaga dużego wysiłku i dyscypliny wszystkich zaangażowanych osób, a także regularnego czyszczenia i inwestowania w wysokiej jakości produkty,

  SIEDZENIE VS ZDROWE SIEDZENIE

  Czy zwracamy uwagę, na to co możemy zrobić aby przeciwdziałać typowym konsekwencjom niewłaściwego siedzenia. Wszyscy wiemy, że siedzenie przez długi czas może powodować problemy z napięciem i krążeniem, a także problemy z plecami. Wiemy również, że stawy, mięśnie i układ krążenia są poddawane szczególnym obciążeniom z powodu siedzenia przez długi czas.
  Ale mało kto wie, że odpowiednie dostosowanie krzesła do pomieszczeń czystych  może znacznie złagodzić wiele z tych skutków. Często po prostu siadamy na niewłaściwie wyregulowanym lub całkowicie nieskorygowanym krześle - na którym nasze ciało nie tylko musi się zmagać z siedzeniem samym w sobie, ale również z kompensacją całkowicie nieodpowiedniej postawy.
  Każdy z nas ma inną podstawową konstytucję, inną sylwetkę i inne wymagania w zakresie wsparcia. Dlatego koncepcja jest prosta: wszystko, co można regulować w  nowoczesnym krześle warsztatowym, powinno być właściwie dostosowane.

  WYSOKOŚĆ SIEDZENIA: UTRZYMUJ SWOJE STOPY NA ZIEMI !

  Wielu pracowników idzie prosto do regulacji wysokości. Ale zazwyczaj ustawiają wysokość według czucia - lub wysokości klawiatury. A potem często zdarza się, że ich stopy są wychylane w powietrzu lub ich kolana są nadmiernie nachylone. Powinno być możliwe umieszczenie obu stóp na ziemi,
  podczas gdy kolana są zgięte pod kątem około 90 stopni. Zagięcie ramion powinno również tworzyć kąt 90 stopni, gdy ręce są na klawiaturze. Efekt można odczuć natychmiast. Ramiona nie są ciągnięte w górę, ale zwisają swobodnie i prosto. Ponieważ stopy nie kołyszą się, nie ma napięcia na mięśniach pleców.
  Bardzo ważne: Przy ustawianiu wysokości siedzenia, twoje miednica nie powinno być oparta na krawędzi siedzenia, ale powinno być przesunięte do tyłu blisko oparcia. W tej pozycji oparcie pleców znacznie zmniejsza naprężenie pleców. Ciało jest miarą wszystkich rzeczy. Nie mebel.

  OPARCIE: RELAX!

  Oparcie jest zwykle używane w pozycji, w której się znajduje. A negatywne konsekwencje tego są ogromne: jeśli ciało nie styka się z oparciem, plecy są stale napięte. Ponadto wielu pracowników pochyla się do przodu podczas pracy. W rzeczywistości kręgosłup tworzy niewielki kształt S, który staje się coraz bardziej uniesiony z powodu złej postawy. Tak zwane podparcia lędźwiowe, tj. Krzywa w oparciu na wysokości krzywej, powinny zapobiegać tej zmianie. Aby to zrobić, oparcie siedzenia musi zawsze pozostawać w kontakcie z plecami.
  Znalazłeś idealną pozycję, jeśli plecy są w pełnym kontakcie z oparciem, w pozycji pionowej i nie oddzielają się od oparcia nawet podczas lekkich ruchów. Podparcie lędźwiowe powinno być praktycznie niezauważone bezpośrednio na krzywej S.

  TO JEDYNE DLA MNIE!

  Nie każde krzesło do pomieszczeń czystych nadaje się do każdego ciała - nawet jeśli wiele funkcji można dostosować. Pracownicy powinni więc zawsze poprosić pracodawcę o indywidualny model. Głębokość siedziska zapewnia, że ​miednica jest całkowicie usytuowana na siedzeniu, nie utrudniając krążenia krwi do nóg. Większe osoby będą zatem często potrzebować głębszych krzeseł, to samo dotyczy siedziska: im cięższe ciało, tym twardsze powinno być siedzenie. W przeciwnym razie ciało zatonie, miednica przesunie się do tyłu, a plecy automatycznie staną się krzywe. Jeśli oparcie jest zbyt miękkie, to również zawodzi w swojej funkcji podparcia. Również tutaj ważna jest masa ciała użytkownika - w szczególności ze względu na nacisk na oparcie.
  Warto również przyjrzeć się bliżej podłokietnikom. Powinny one pomóc Ci utrzymać ręce pod kątem 90 stopni bez wysiłku. Ludzie o bardzo szerokich ramionach mają inne wymagania co do szerokości krzesła (i odległości między podłokietnikami) niż osoby o węższej budowie.
  Przy okazji, zawsze warto sprawdzić ustawienia krzesła po upływie pewnego czasu: czy nadal jest ono odpowiednie dla twojego ciała? Czy nadal wykonuje wszystkie swoje zadania? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, czas na wymianę.
  Ale nawet idealne krzesło  jest bezwartościowe bez jego właściciela: użytkownik powinien celowo sprawdzać swoją postawę, gdy zaczynają pracę i, jeśli to konieczne, zmieniać pozycję siedzącą

 • praca stojąca cleanroom
 • taborety cleanroom

  Specjalne rozwiązania do pracy stojącej w pomieszczeniach czystych i sterylnych

  Istnieje wiele szczegółowych zasad, które mają zastosowanie w wielu obszarach  laboratorium czy pomieszczeń czystych.  Dotyczą one przede wszystkim higieny i porządku - także w odniesieniu do struktury stanowisk pracy. Czysta, wydajna praca wymaga optymalnej organizacji przestrzennej. Użyty sprzęt musi być dostosowany do tych specjalnych wymagań. Dzięki rozwiązaniom do stałej pracy w laboratorium , taborety do pomieszczeń czystych sterylnych firmy Bimos spełniają te wymagania pod każdym względem – taborety cleenroom tzw. urządzenia pomocnicze pozwalają zaoszczędzić miejsce, spełniają najwyższe wymagania higieniczne i są wyjątkowo wytrzymałe. Zachęcają do ruchu, a tym samym zapewniają niezbędne wsparcie ergonomiczne. Stałe pomoce laboratoryjne mogą nawet zapobiec wystąpieniu sytuacji stresowych w laboratorium, na przykład, gdy kilka próbek musi zostać przetworzonych na różnych stanowiskach roboczych w krótkim czasie. W tym przypadku, koncentracja lub dokładność nie może się wydarzyć, nawet pod presją czasu, a to wymaga stałych pomocy, które oferują maksymalną elastyczność. Stała pomoc Labster firmy Bimos spełnia to wyzwanie, na przykład dzięki innowacyjnej podstawie wahadłowej. Zachęca to do dynamicznej pozycji „siedzącej” i tym samym skutecznie odciąża ciało. Co więcej, jego wyjątkowo elastyczna powierzchnia nośna zwiększa zakres ruchu i zapewnia użytkownikowi większy zasięg, umożliwiając dokładne, szybkie i wydajne wyniki pracy.

  W przeciwieństwie do krzesła, taboret  w pomieszczeniach czystych pozwala na znacznie większą swobodę ruchów. Taborety cleenroom są stosowane przez wiele firm, dając pracownikom możliwość wyboru, czy stoją, czy siedzą podczas wykonywania pracy. Możliwa jest także szybka zmiana pozycji. Podobnie jak ergonomiczne krzesła, taborety cleanroom są wykonane z wytrzymałych materiałów i mogą być regulowane na wysokość. Jeśli  wsparcie podczas pracy jest wymagane tylko przez krótki czas, taboret można  bez problemu schować, dzięki czemu czyszczenie obszarów roboczych jest bardziej efektywne.

Aktywne filtry

podpora do pracy stojącej hoker Score Amazon...

Indeks: SKS 3920

2 210,00 zł netto
2 718,30 zł brutto

5 lat GWARANCJI

przeznaczone do pracy w laboratoriach, zakładach produkcyjnych, higienicznych stanowiskach

mechanizm: stały kąt siedzenia lub regulowany kąt siedzenia

siedzisko bezszwowe

CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNIE