Koszyk

Filtruj według

Cena

Cena

  • 503,00 zł - 9 161,00 zł

Marka

Marka

Aktywne filtry

krzesło laboratoryjne 10 lat gwarancji Basic 1...

Indeks: 9130/9132/9135

1 655,00 zł netto
2 035,65 zł brutto

10 lat GWARANCJI

odporny na środki dezynfekujące

stały kontakt pleców z oparciem, stały kontakt z oparciem i regulacją nachylenia siedziska lub technologia synchroniczna z
regulacją masy ciała

CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNI

krzesło laboratoryjne 10 lat gwarancji Basic 2...

Indeks: 9133/9134/9138

1 705,00 zł netto
2 097,15 zł brutto

10 lat GWARANCJI

odporny na środki dezynfekujące

stały kontakt pleców z oparciem, stały kontakt z oparciem i regulacją nachylenia siedziska lub technologia synchroniczna z
regulacją masy ciała

CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNI

krzesła laboratoryjne

Laboratorium

Nasze środowisko pracy zmienia się, odchodząc od procesów analogowych  ku cyfryzacji. To samo dotyczy systemów laboratoryjnych. Zwłaszcza laboratoria nastawione na rozwój nieustannie dążą do optymalizacji i modernizacji swoich struktur, aby pracować bardziej elastycznie i wydajniej. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu - nadchodzi Smartlab.
Procesy laboratoryjne stają się coraz bardziej złożone. Rozwiązania automatyzacji są obecnie niezbędne, co sprawia, że ​​konieczne jest przekształcenie ręcznych przepływów pracy w zautomatyzowane procesy i zintegrowanie ich z istniejącymi laboratoryjnymi systemami zarządzania informacjami (LIMS). Inteligentne systemy laboratoryjne i indywidualne sieci, a także długoterminowa integracja laboratorium ze strukturą firmy, nie tylko zwiększają elastyczność, ale także mają znaczący wpływ na wydajność ekonomiczną firmy.

Laboratorium 4.0 rewolucjonizuje świat laboratoryjny. Oprócz miniaturyzacji i automatyzacji, istnieją również inne uwarunkowania dla laboratorium przyszłości: optymalne wykorzystanie przestrzeni laboratoryjnej, niższe koszty operacyjne oraz większa elastyczność i mobilność. Ponieważ każdy centymetr kwadratowy jest cenny, należy zawsze zapewnić optymalną organizację przestrzenną sprzętu. Krzesła laboratoryjne, pomoce laboratoryjne i taborety laboratoryjne powinny mieć zwartą konstrukcję i zawsze być łatwe do przechowywania, aby uniknąć marnowania miejsca.

Osoby poszukujące długoterminowego rozwiązania do siedzenia dla laboratoriów w przyszłości powinny skonsultować się z firmą posiadającą rozległą wiedzę laboratoryjną. Oferta krzeseł laboratoryjnych firmy Bimos oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego wymagania - od wysoce wyspecjalizowanego profesjonalnego krzesła laboratoryjnego Labster do wygodnego Neon po wszechstronnego Labsit, (do planowania laboratoryjnego przy szczególnie napiętym budżecie).

Atrakcyjny projekt w laboratorium jest zawsze stwierdzeniem. Oprócz dobrego wyglądu ma również pozytywny wpływ na markę pracodawcy. Badania, na przykład badania przeprowadzone w imieniu StepStone, pokazują, że wnioskodawcy zwracają teraz większą uwagę na dobre środowisko pracy niż na zachęty finansowe. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że pracownicy obecnie spędzają prawie tyle samo czasu w pracy, co w domu. Znakomicie zaprojektowane krzesło laboratoryjne przyczynia się do powstania nowoczesnego i atrakcyjnego miejsca pracy, a tym samym staje się prawdziwym bonusem w tak zwanej „wojnie o talent” na rynku pracy. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie mają silniejszego związku ze swoim miejscem pracy niż z krzesłem, na którym siedzą. Zaleta zarówno rekrutacji, jak i utrzymania wykwalifikowanego personelu.

SIEDZENIE VS ZDROWE SIEDZENIE

Czy zwracamy uwagę, na to co możemy zrobić aby przeciwdziałać typowym konsekwencjom niewłaściwego siedzenia. Wszyscy wiemy, że siedzenie przez długi czas może powodować problemy z napięciem i krążeniem, a także problemy z plecami. Wiemy również, że stawy, mięśnie i układ krążenia są poddawane szczególnym obciążeniom z powodu siedzenia przez długi czas.
Ale mało kto wie, że odpowiednie dostosowanie krzesło laboratoryjne może znacznie złagodzić wiele z tych skutków. Często po prostu siadamy na niewłaściwie wyregulowanym lub całkowicie nieskorygowanym krześle - na którym nasze ciało nie tylko musi się zmagać z siedzeniem samym w sobie, ale również z kompensacją całkowicie nieodpowiedniej postawy.
Każdy z nas ma inną podstawową konstytucję, inną sylwetkę i inne wymagania w zakresie wsparcia. Dlatego koncepcja jest prosta: wszystko, co można regulować w  nowoczesnym krześle warsztatowym, powinno być właściwie dostosowane.

WYSOKOŚĆ SIEDZENIA: UTRZYMUJ SWOJE STOPY NA ZIEMI !

Wielu pracowników idzie prosto do regulacji wysokości. Ale zazwyczaj ustawiają wysokość według czucia - lub wysokości klawiatury. A potem często zdarza się, że ich stopy są wychylane w powietrzu lub ich kolana są nadmiernie nachylone. Powinno być możliwe umieszczenie obu stóp na ziemi,
podczas gdy kolana są zgięte pod kątem około 90 stopni. Zagięcie ramion powinno również tworzyć kąt 90 stopni, gdy ręce są na klawiaturze. Efekt można odczuć natychmiast. Ramiona nie są ciągnięte w górę, ale zwisają swobodnie i prosto. Ponieważ stopy nie kołyszą się, nie ma napięcia na mięśniach pleców.
Bardzo ważne: Przy ustawianiu wysokości siedzenia, twoje miednica nie powinno być oparta na krawędzi siedzenia, ale powinno być przesunięte do tyłu blisko oparcia. W tej pozycji oparcie pleców znacznie zmniejsza naprężenie pleców. Ciało jest miarą wszystkich rzeczy. Nie mebel.

OPARCIE: RELAX!

Oparcie jest zwykle używane w pozycji, w której się znajduje. A negatywne konsekwencje tego są ogromne: jeśli ciało nie styka się z oparciem, plecy są stale napięte. Ponadto wielu pracowników pochyla się do przodu podczas pracy. W rzeczywistości kręgosłup tworzy niewielki kształt S, który staje się coraz bardziej uniesiony z powodu złej postawy. Tak zwane podparcia lędźwiowe, tj. Krzywa w oparciu na wysokości krzywej, powinny zapobiegać tej zmianie. Aby to zrobić, oparcie siedzenia musi zawsze pozostawać w kontakcie z plecami.
Znalazłeś idealną pozycję, jeśli plecy są w pełnym kontakcie z oparciem, w pozycji pionowej i nie oddzielają się od oparcia nawet podczas lekkich ruchów. Podparcie lędźwiowe powinno być praktycznie niezauważone bezpośrednio na krzywej S.

TO JEDYNE DLA MNIE!

Nie każde krzesło laboratoryjne nadaje się do każdego ciała - nawet jeśli wiele funkcji można dostosować. Pracownicy powinni więc zawsze poprosić pracodawcę o indywidualny model. Głębokość siedziska zapewnia, że ​miednica jest całkowicie usytuowana na siedzeniu, nie utrudniając krążenia krwi do nóg. Większe osoby będą zatem często potrzebować głębszych krzeseł, to samo dotyczy siedziska: im cięższe ciało, tym twardsze powinno być siedzenie. W przeciwnym razie ciało zatonie, miednica przesunie się do tyłu, a plecy automatycznie staną się krzywe. Jeśli oparcie jest zbyt miękkie, to również zawodzi w swojej funkcji podparcia. Również tutaj ważna jest masa ciała użytkownika - w szczególności ze względu na nacisk na oparcie.
Warto również przyjrzeć się bliżej podłokietnikom. Powinny one pomóc Ci utrzymać ręce pod kątem 90 stopni bez wysiłku. Ludzie o bardzo szerokich ramionach mają inne wymagania co do szerokości krzesła (i odległości między podłokietnikami) niż osoby o węższej budowie.
Przy okazji, zawsze warto sprawdzić ustawienia krzesła po upływie pewnego czasu: czy nadal jest ono odpowiednie dla twojego ciała? Czy nadal wykonuje wszystkie swoje zadania? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, czas na wymianę.
Ale nawet idealne krzesło jest bezwartościowe bez jego właściciela: użytkownik powinien celowo sprawdzać swoją postawę, gdy zaczynają pracę i, jeśli to konieczne, zmieniać pozycję siedzącą.