taborety ESD Jest 20 produktów.

Siatka  Lista 

Siatka  Lista 

Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

Właściwości produktu w miejscu pracy ESD i wymagania stanowisk pracy ESD

Wyładowania elektrostatyczne ”to wyładowania elektrostatyczne naładowanych przedmiotów lub osób. Ochrona przed ESD obejmuje ochronę bardzo wrażliwych elementów (np. Komponentów mikroelektronicznych). I to podczas ich produkcji, dalszego przetwarzania i dostawy. Wyładowania elektrostatyczne mogą spowodować poważne uszkodzenia elementów elektronicznych. Aby wyjaśnić to dokładniej: energia wytworzona przez wyładowanie statyczne w półprzewodniku może być porównana do pioruna uderzającego w drzewo.

Miejsca pracy ESD mają specjalne wymagania, jeśli chodzi o projekt i wyposażenie. Przede wszystkim wyposażenie. A zwłaszcza taborety antystatyczne czy krzesła. Ponieważ taboret antystatyczny zgodnie z ESD  jest ważną częścią niezawodnej ochrony przed wyładowaniami w elektronicznym, przepięciowym miejscu pracy. Standardowy taboret stanowi typowe źródło ładunku elektrycznego. Rolki na podłodze, a nawet prosty ruch osoby siedzącej na nim, mogą powodować znaczne ładunki elektrostatyczne.

Jak więc wygląda idealny taboret antystatyczny? Przede wszystkim odpowiada co najmniej normie europejskiej EN 61340-5-1. KONIECZNOŚĆ. Na przykład norma ta reguluje, że opór wszystkich powierzchni taboretu ESD, które wchodzą w kontakt z ciałem człowieka, musi mieć punkt styku z podłogą 1010 O. Ma to ogromne znaczenie. Aby spełnić wymagania tej normy, tapicerka i wszystkie tworzywa sztuczne, części stalowe, rolki i ślizgacze, czyli wszystkie elementy, muszą być przewodzące. Odpowiednie materiały muszą zostać wybrane, tzn. Muszą zapewniać, że na taborecie nie powstaje ładunek elektrostatyczny. Ważny jest również sposób łączenia materiałów. Ładunek tworzymy nieświadomie przez użytkowanie , musi być on  niezawodnie prowadzony do ziemi prze taborety ESD.

Miejsce pracy ESD często wiąże się z długimi okresami głównie statycznego siedzenia. Aby stworzyć optymalne warunki ergonomiczne dla pracowników, ważne jest, aby taboret ESD można było łatwo i indywidualnie dostosować do osobistych wymagań, ponieważ tylko wtedy gwarantowany jest doskonały komfort siedzenia. Jak widać, jest wiele rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o tworzenie odpowiedniego miejsca pracy w ESD. Co najważniejsze,  musimy  zapewniać niezawodną ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi. 

Więcej