Koszyk

Aktywne filtry

MaXX do 250kg Score

Indeks: SKS2505

9 160,00 zł netto
11 266,80 zł brutto
  • obciążenie do 250kg
  • podłokietniki 5D
  • 5 lat GWARANCJI
  • wymiar siedziska: S 50x53cm, M 57,5x53cm, L 65x53cm
  • CZAS DOSTAWY – OK. 4 TYGODNIEmiar57,5 siedziska:

krzesła przemysłowe

Przemysłowe

Produkcja charakteryzuje się zróżnicowanym środowiskiem pracy. W związku z tym miejsce pracy musi być wyposażony tak aby spełniało stawiane przed pracownikiem wymagania. Krzesło warsztatowe, przemysłowe musi być szczególnie trwałe, a także wygodne do siedzenia,  intuicyjne  w celu stworzenia ergonomicznego środowiska pracy , spełniając specyficzne wymagania środowiska , w którym pracuje ale przede wszystkim dopasowane do pracownika. Pamiętajmy, że pracownik jest miarą dla krzesła a nie odwrotnie.
W odniesieniu do funkcjonalności krzesła przemysłowe stanowią już wysokiej jakości meble do siedzenia w swoim standardowym wykonaniu. Wszystkie standardowe funkcje (takie jak regulacja wysokości), jak również wszelkie dodatkowe funkcje (np. możliwość regulacji podłokietników, oparcia lub funkcji pochylania krzesła warsztatowego, przemysłowego) są w zasięgu ręki użytkownika . Chodzi o to, aby konfiguracja tego rodzaju krzeseł warsztatowych była jak najprostsza, przy jednoczesnym zminimalizowaniu czasu potrzebnego na to. Nowoczesne krzesła robocze o ergonomicznej adaptacji mogą być odpowiednio dostosowane przez doświadczonych użytkowników w warsztatach w czasie krótszym niż minuta. Wielozmianowość pracy, a co za tym , różnorodność użytkowników , wymaga aby krzesło przemysłowe było proste i intuicyjne w obsłudze , ergonomiczne, trwałe i wysokiej jakości .Samo stanowisko pracy i krzesło przemysłowe z ergonomicznymi opcjami regulacji znacząco przyczynią się do dobrego samopoczucia i jakości pracy pracowników.

SIEDZENIE VS ZDROWE SIEDZENIE

Czy zwracamy uwagę, na to co możemy zrobić aby przeciwdziałać typowym konsekwencjom niewłaściwego siedzenia. Wszyscy wiemy, że siedzenie przez długi czas może powodować problemy z napięciem i krążeniem, a także problemy z plecami. Wiemy również, że stawy, mięśnie i układ krążenia są poddawane szczególnym obciążeniom z powodu siedzenia przez długi czas.
Ale mało kto wie, że odpowiednie dostosowanie krzesła przemysłowego może znacznie złagodzić wiele z tych skutków. Często po prostu siadamy na niewłaściwie wyregulowanym lub całkowicie nieskorygowanym krześle - na którym nasze ciało nie tylko musi się zmagać z siedzeniem samym w sobie, ale również z kompensacją całkowicie nieodpowiedniej postawy.
Każdy z nas ma inną podstawową konstytucję, inną sylwetkę i inne wymagania w zakresie wsparcia. Dlatego koncepcja jest prosta: wszystko, co można regulować w  nowoczesnym krześle warsztatowym, powinno być właściwie dostosowane.

WYSOKOŚĆ SIEDZENIA: UTRZYMUJ SWOJE STOPY NA ZIEMI !

Wielu pracowników idzie prosto do regulacji wysokości. Ale zazwyczaj ustawiają wysokość według czucia - lub wysokości klawiatury. A potem często zdarza się, że ich stopy są wychylane w powietrzu lub ich kolana są nadmiernie nachylone. Powinno być możliwe umieszczenie obu stóp na ziemi,
podczas gdy kolana są zgięte pod kątem około 90 stopni. Zagięcie ramion powinno również tworzyć kąt 90 stopni, gdy ręce są na klawiaturze. Efekt można odczuć natychmiast. Ramiona nie są ciągnięte w górę, ale zwisają swobodnie i prosto. Ponieważ stopy nie kołyszą się, nie ma napięcia na mięśniach pleców.
Bardzo ważne: Przy ustawianiu wysokości siedzenia, twoje miednica nie powinno być oparta na krawędzi siedzenia, ale powinno być przesunięte do tyłu blisko oparcia. W tej pozycji oparcie pleców znacznie zmniejsza naprężenie pleców. Ciało jest miarą wszystkich rzeczy. Nie mebel.

OPARCIE: RELAX!

Oparcie jest zwykle używane w pozycji, w której się znajduje. A negatywne konsekwencje tego są ogromne: jeśli ciało nie styka się z oparciem, plecy są stale napięte. Ponadto wielu pracowników pochyla się do przodu podczas pracy. W rzeczywistości kręgosłup tworzy niewielki kształt S, który staje się coraz bardziej uniesiony z powodu złej postawy. Tak zwane podparcia lędźwiowe, tj. Krzywa w oparciu na wysokości krzywej, powinny zapobiegać tej zmianie. Aby to zrobić, oparcie siedzenia musi zawsze pozostawać w kontakcie z plecami.
Znalazłeś idealną pozycję, jeśli plecy są w pełnym kontakcie z oparciem, w pozycji pionowej i nie oddzielają się od oparcia nawet podczas lekkich ruchów. Podparcie lędźwiowe powinno być praktycznie niezauważone bezpośrednio na krzywej S.

TO JEDYNE DLA MNIE!

Nie każde krzesło przemysłowe nadaje się do każdego ciała - nawet jeśli wiele funkcji można dostosować. Pracownicy powinni więc zawsze poprosić pracodawcę o indywidualny model. Głębokość siedziska zapewnia, że ​miednica jest całkowicie usytuowana na siedzeniu, nie utrudniając krążenia krwi do nóg. Większe osoby będą zatem często potrzebować głębszych krzeseł, to samo dotyczy siedziska: im cięższe ciało, tym twardsze powinno być siedzenie. W przeciwnym razie ciało zatonie, miednica przesunie się do tyłu, a plecy automatycznie staną się krzywe. Jeśli oparcie jest zbyt miękkie, to również zawodzi w swojej funkcji podparcia. Również tutaj ważna jest masa ciała użytkownika - w szczególności ze względu na nacisk na oparcie.
Warto również przyjrzeć się bliżej podłokietnikom. Powinny one pomóc Ci utrzymać ręce pod kątem 90 stopni bez wysiłku. Ludzie o bardzo szerokich ramionach mają inne wymagania co do szerokości krzesła (i odległości między podłokietnikami) niż osoby o węższej budowie.
Przy okazji, zawsze warto sprawdzić ustawienia krzesła po upływie pewnego czasu: czy nadal jest ono odpowiednie dla twojego ciała? Czy nadal wykonuje wszystkie swoje zadania? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, czas na wymianę.
Ale nawet idealne krzesło jest bezwartościowe bez jego właściciela: użytkownik powinien celowo sprawdzać swoją postawę, gdy zaczynają pracę i, jeśli to konieczne, zmieniać pozycję siedzącą